Deimantė Tamutytė / Tarpininkai

Deimantės Tamutytės tapybos darbų paroda „Tarpininkai“.

Parodos atidarymas: gegužės 9 d. 18 val.
Paroda veiks: gegužės 9 – 30 d.

Ką kalba iš pirmo žvilgsnio bereikšmės formos, linijos, pavidalai gamtoje? Kiek mes leidžiame sau betarpiškai juos patirti? Kiek į juos projektuojame save? O gal net jų nepastebime?

Parodos autorė tapo subjektyviai gamtoje pamatytus ženkliškus vaizdus, gamtoje regimo pasaulio koncentratus. Ji pasiduoda vedama atsitiktinumo, asociacijų ir pasąmonės. Tapydama siekia balanso tarp atpažįstamo ir abstraktaus vaizdavimo – vaizdo (ne)atpažinimo.

Autorės kūryboje svarbus neišsakomumo, bežodžio sustingimo prieš regimą vaizdą jausmas. Tarsi tarpinė būsena. Lėtas, meditatyvus buvimas.

Pamatyti vaizdai, užfiksuotos būty(bė)s tampa tarpininkais tarp išorinės kasdienybės ir vidinio pasaulio. Tapytoja kelia klausimą, koks yra šiuolaikinio žmogaus santykis su gamta, kiek per ją galima susitikti su savimi? Kokią vietą mūsų gyvenime užima jausmai, pasąmonė, kiek leidžiamės jų vedami ar juos priimame?

Tarpininku tampa ir pati ekspozicijos erdvė, sovietmečio bajoraitės butas, kuriame laikas taip pat tarsi sustingęs. Erdvė kuria ir savitą santykį su eksponuojamais kūriniais, kiekvienam žiūrovui sukeliantį individualias asociacijas.