MARGARITA ADO/TYLA

MARGARITA ADO/TYLA

Klasikinio realizmo krypties kūrėjos Margaritos Ado darbai traukia žiūrovų dėmesį jautriu aplinkos fiksavimu, minimalistiniu mąstymu, kasdienybės ir svajonių interpretacijomis. Tai šiandienos pasaulio matymo ir mąstymo atspindžiai, kurie yra paveikūs, ryškūs, įtraukiantys. Savo ir aplinkos santykį Ado kuria atrasdama tapybinius naratyvus smulkmenose, praeities prisiminimuose.

Realistiškai tapydama autorė visiškai nesibaimina dėl darbuose vyraujančio gryno pozityvaus, o kartkartėmis net sentimentaliai perteikiamo aplinkos jausmingumo. Ado drąsiai visiems atsako, kad kūrybinis tobulėjimas yra nuolatinis, o judesys yra viso gyvenimo stimulas. Ir kai norisi pertraukos nuo tapybos, tuomet laikas skiriamas skulptūrinei plastikai.

Kaip sako pati autorė: „Užsimerkus paliesti ar žiūrėti neliečiant? Ką matome paviršiuje, o ką jaučiame ten giliai, viduje? Kas bus, jei sumaišysime nemaišoma? Amžinas maištas galvoje vedžioja mintis ir kuriančias rankas po sielos užkaborius, padėdamas sukurti savą realybę ar tinkamai pasinaudoti pasitaikančiomis galimybėmis. Judesys ir kūryba yra viso gyvenimo stimulas. Neapsiriboti pasiektu, bandyti ir eksperimentuoti, į supančią aplinką žiūrėti su humoru ar lengva ironija, rimtus dalykus pateikti lengvai, kartu neprarandant gylio ir esmės.

Parodoje eksponuojami tapybos ir skulptūros darbai leis žiūrovui pirštų galiukais prisiliesti prie mano kuriamo pasaulio, švelniai balansuojančio tarp plieno ir spalvų.“