Atminties vėrinys

Atminties vėrinys

Beatričė Grincevičiūtė buvo dainininkė, turėjusi regėjimo negalią, todėl, natūralu, kad jai išorinis įvaizdis nebuvo pats svarbiausias.
Atlikėja daugiausia dėmesio skyrė savo asmenybės lavinimui ir profesiniam tobulėjimui, todėl, anot žinomo dirigento Sauliaus Sondeckio, jos muzikinis skonis buvo “aukščiausios prabos”. Kadangi B. Grincevičiūtė buvo kilminga, tai jos “bajoriškas skonis” pasireiškė ne tik muzikoje. Pavyzdžiui, į sceną ji žengdavusi tik pasikvėpinusi, sakydama, jog esanti bajoraitė…

Kvepalai, tai toks įvaizdžio aksesuaras, kuris nėra regimas, jis yra užuodžiamas, jaučiamas. Kvapas, tarsi muzika, gali paveikti kitą žmogų per pojūčius.

Šie tepami (ne purškiami !) Max Factor kvepalai, esantys dailioje mažoje skrynelėje, priklausė Beatričei Grincevičiūtei. Spėjama, kad jie buvo atvežti iš JAV. Atvėrus dekoratyvinės dėžutės dangtelį galima pastebėti, kad kvepalai labai mažai naudoti. Tai rodo sovietmečiui būdingą daiktų, kurie yra atvežti iš svetur, tausojimą, nedažnai laikant juos matomoje vietoje kaip tam tikrą namų eksponatą.

Teksto autorė Erika Sabakonytė.