Tapybos pleneras / Beatričės Ilguva

Tapybos pleneras „Beatričės Ilguva“

B. Grincevičiūtės memorialinis butas – muziejus „Beatričės namai“ šių metų birželio 27 – liepos 3 dienomis Ilguvoje (Šakių raj.) organizuoja plenerą!

Kodėl pleneras, o ne dainų konkursas? Kodėl Ilguva, o ne Vilnius?

Pleneras (pranc. „plein air“ – atviras oras) – tai tapymas gamtoje iš natūros, perteikiant matomus vaizdus ir natūralias gamtos spalvas, o Ilguva – tai vieta, kuri puikiausiai tinka šiam meno renginiui. Tuolab, kad čia yra išlikęs bajorų Grincevičių unikalios medinės architektūros ansamblis.

Ilguvos dvarelis daugelį metų buvo jaukus prieglobstis įvairiems menininkams. Dvare vykdavo koncertai, buvo sukaupta apie 1000 knygų biblioteka.

Vilniuje esantys „Beatričės namai“ jau yra subūrę nemenką gerbėjų ratą, bet pasitinkant sostinės gimtadienį, siekia bendradarbiauti su kitais Lietuvos regionais ir su ne vien sostinėje esančiomis įstaigomis.

Džiugu, kad plenere dalyvaus ne tik Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas Tapybos katedra | VDA Kaunas studentai, bet ir Ilguvos socialinės globos namai auklėtiniai. Plenerą ves tapytojas Petras Lincevičius, kuris yra surengęs personalines parodas Lietuvoje, Vokietijoje ir dalyvavęs bendruose projektuose Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Baltarusijoje, Lenkijoje, Jungtinėse Amerikos valstijose, 2015 yra įvertintas kaip Geriausias jaunasis meno mugės ArtVilnius’15 menininkas, o 2011 apdovanotas Dalios Gruodienės vardo premija.

Liepos 3 d. festivalio „Beatričės vasaros“ renginių metu, apsilankiusieji turės galimybę pamatyti plenero dalyvių darbus pačiame Ilguvos Dvaras!

https://beatrice.sakiai.lt/